במנהיגות אמיתית יש כמה כללים שהם בבחינת "איפכא מסתברא" לשכל הישר ולאינסטינקט הבסיסי של כל מנהל. אבל דווקא הכללים הללו הם שעובדים. תמיד.

אמרו "אני לא יודע!" – שלוש המלים הללו הן מפתח להצלחה של מנהלים ומנהיגים. היכולת לומר: 'אני לא יודע' תוביל אתכם להכרה שזה בסדר לא לדעת. ובכך תעצימו גם, ברמה המנהיגותית, את עובדיכם, לנסות ולהיחשף בעצמם לתובנות ולרעיונות חדשים ולנסות בעצמם לפרוץ גבולות.
שכחו! – אמנות השכחה היא אמנות חשובה ביותר. כמנהיגים אתם צריכים להתרגל ולשכוח במהירות את העבר, על מנת לא להיות כבולים ומקובעים. זה נשמע קל, אך זה קשה! לרוב האנשים קל יותר להכניס לראש רעיונות חדשים מאשר לזרוק את הרעיונות הישנים.
הרסו! – הרסו? על שום מה? כדי לזעזע את הארגון מיסודותיו. על מנת שניתן יהיה לבנותו מחדש, כשהוא מותאם למציאות החדשה. ואם אתם לא תמצאו בלבכם את האומץ לעשות זאת, המתחרים שלכם עלולים לעשות את המלאכה הזו עבורכם…
קחו סיכון! – בתחום הניהול והמנהיגות הסיכון הכי גדול הוא לא לקחת סיכון. תרבות ארגונית שלא מעודדת נטילת סיכון מעוררת פחד לנסות דברים חדשים, יוצרת בינוניות ושגרה משמימה.
עשו טעויות גדולות! – כמנהיגים אתם חייבים לעודד את אנשיכם לעשות טעויות רבות ובענק! בדיוק כפי שאינכם נוזפים בתינוק המנסה ללכת ומועד, אלא מחייכים אליו ומעודדים אותו לנסות שוב. כך גם בעבודה: אל תראו במעידה ובטעות כישלון, אלא שלב הכרחי בהתפתחות ובלמידה.
היו ספקי התלהבות! – כדי למשוך לקוחות ולטפח עובדים, אתם חייבים, כמנהיגים, לספק התרגשות, התלהבות ותדהמה! זה היתרון התחרותי והאיכותי שישאיר את עובדיכם, כשותפים פעילים ואת לקוחותיכם, כקונים נאמנים.
חייכו! – כמנהלים עליכם לשאול עצמכם מה אתם יכולים לעשות כדי לגרום ללקוח לחייך? יתרה מכך, למדו לשאול את עצמכם – כמה פעמים גרמתי החודש לעובדים שלי לחייך? והשבוע? והיום?
דעו לאהוב – א-ה-ב-ו אותם! אהבה זו נוסחת הקסם הישימה בעסקים ובמנהיגות! להט! להט! להט! להט דורש תאווה. להט דורש דיבוק. להט בא מאהבה. זכרו כי בעולם יש רעב למנהיגים אוהבים ומאוהבים. האהבה היא החומר ממנו קרוצים חלומות. האהבה היא אסטרטגיה עסקית היוצרת תשוקה, רעב לחיים, נחישות, מחויבות וסיבות גדולות לחולל ש-י-נ-ו-י!!!
כתב : גיל פרץ עבור ל.מ. עולם של כח אדם

תחומי התמחות