תשעה רעיונות ליצירת אוירה הומוריסטית בארגון

ראית פעם תינוק מחייך ולא חייכת בעצמך? החיוך הוא הדרך הקצרה ביותר לקשר בין שני אנשים. אם ברצונך ליישם בארגון שלך גישה חיובית, בעת פתרון בעיות, להעלות את המורל ולפתח יצירתיות – הבחירה הטבעית היא בהומור…
'הכתובת על הקיר'  – נסה לאתר איור משעשע בכתב עת או עיתון יומי ותלה אותו מעל מכונת הצילום, על לוח המודעות או בחדר הכינוס של העובדים. לצד האיור הוסף דף ריק ובקש מהעובדים להגיב עליו.
"1,2,3 הסתער!" – באפשרותך לפתוח ישיבות ופגישות ב'קרב כדורי ספוג'. כל שעליך לעשות הוא לחלק לעשרה עובדים עשרה כדורים ולהקצות 3 דקות. מוכנים? '1,2,3 הסתער!'.
בדיחת היום – ניתן לשלוח, באמצעות הדואר האלקטרוני, 'ציטוט מעורר השראה' או בדיחה (בעלת תקינות פוליטית) לכלל העובדים והמנהלים. או לחילופין לפרסם זאת במקום הנגיש לכולם.
"נולד לרקוד" – כאשר פרויקט מגיע לידי סיום, באפשרותך להביע שמחה ולפרוק רגשות. דרך מקורית במיוחד היא להתייצב באמצע המשרד (זה בסדר גם אם אין סביבך קהל צופים עצום ורב) ולפרוץ בריקוד סוער.
"האקדח מת מצחוק" – אין הכוונה לחלק לעובדים אקדחי ברטה או קולט. ניתן להסתפק באקדחי מים המשמשים ילדים בני ארבע, על מנת לאפשר להם, בתום יום העבודה, לשחק משחק ו"לסגור חשבון" …מחוץ למשרד.
"על הבמה…" – אם חשבת שהפרידה מכישורי המשחק מתרחשת במסיבת הסיום של התיכון – טעית! עליך ליזום 'מופע כישרונות ארגוני'. אחת לתקופה מומלץ שצוותים ממחלקות שונות יכתבו ויציגו פרודיות על ההווי הארגוני וכמובן ישתפו את כלל עובדי הארגון ביצירותיהם.
"לא נפסיק לשיר!" – ביכולתך להפתיע. את ישיבת הצוות השבועית באפשרותך להפוך למפגש שירה קבוצתי רב עוצמה! זו הזדמנות נהדרת לעודד עבודת צוות בשירה וגם לחשוף כישרונות חבויים…
"גיוס נעים" – באפשרותך ליצור רושם ראשוני מדהים בקרב עובדים חדשים. את מסע ההסברים על מקום העבודה, המחלקות השונות והאנשים המאיישים תפקידי מפתח, ניתן להפוך למסע בלתי נשכח. עליך לעודד ולארגן עובדים מסוימים כדי שיציגו את הארגון בדרך מקורית ומשעשעת.
"זה רק ספורט…" – עליך לעודד מפגשים לאחר שעות העבודה במטרה לשחק כדורסל, כדורגל או כדוריד, "אנשים הנהנים לשחק ביחד עובדים טוב יותר בקבוצות".

כתב : גיל פרץ עבור ל.מ. עולם של כח אדם

אהבת?

 

תחומי התמחות