נבחרת לנהל פרויקט יוקרתי וחשוב. מרגע זה אתה הוא שצריך להפגין עוצמה אישית ולנווט את הצוות אל קו הסיום. הנה כמה טיפים שיעזרו לבצע את הבחירות הנכונות.

בחר שם מנצח לפרויקט – לא זה המקום לצניעות. בחירת שם מוצלח לפרויקט הינה צעד חשוב. מומלץ שהשם יהיה קליט ומיוחד וגם שישדר עוצמה, כוח וביטחון. שימוש נכון בראשי תיבות הוא פתרון מוצלח.
גייס תמיכה – ללא תמיכת ההנהלה הפרויקט שלך לא יגיע רחוק, דאג לעשות זאת מראש ולשריין את מסגרות התקציב. מומלץ מאוד לקחת בחשבון סיכונים אפשריים ולדאוג לרזרבות בהתאם.
תכנן וקבע לוחות זמנים – Faster, Better, Cheaper זו הסיסמה של המילניום החדש. פרויקט הוא תהליך בעל אופק זמן מוגדר שמסתיים בתוצר מדיד. גם עיכובים בלתי צפויים צריך לדעת "לנהל", באמצעות הערכת הסתברויות של "מה יקרה אם?" והקצאת זמנים בהתאם. כך לא תגיע לרגע בו צריך להודיע להנהלה על דחייה במועד סיום הפרויקט.
עורר את הפוטנציאל הצוותי – לא די שגייסת את מיטב המוחות בארגון, וודא שכולם מחויבים ליישום שיטתי של חדשנות, דבקות במטרה ויצירתיות. לשם כך עליך, כמנהל הפרויקט, לגרות, לאתגר, לשתף, לגבש, להלהיב ולטלטל בסערה את הפוטנציאל הצוותי.
גלה מנהיגות – זכור כי לעולם לא תוכל ליצור מחויבות של חברי הצוות לפרויקט, מבלי שתשמש להם אתה כדוגמה אישית.
שדר רגש – כבן אדם חשוב שתלמד להביע רגשות. שיתוף אחרים ברגשות שלך הוא אחד הדרכים היעילות ביותר להתחבר וליצור שיתופי פעולה שיובילו לתוצאות ולהשגת מטרות.
הקשב בסבלנות – היכולת, הרצון והסבלנות שלך להקשיב לאנשי הצוות, הם דרישות מוקדמות להצלחה. הקשבה מאפשרת לך ללמוד את אנשיך, לשדר אכפתיות, להגדיל את הערכתם העצמית להגביר את יכולתך לשכנע אותם.
ראה בכל שינוי הזדמנות – כל שינוי בתוכנית טומן בחובו איומים והזדמנויות כאחד. הימנע מלדבוק ב"סטאטוס קוו" ולהתרפק על העבר. מי שעושה תמיד אותו דבר מגיע, מן הסתם, גם לאותו המקום…
שמור על נימה אופטימית – הימנע מכל ביטוי שלילי, במיוחד צמצם השימוש במילה 'לא'. הקפד להתבטא במלים חיוביות שמשדרות פתיחות, חיבה, אהדה, חמימות וקרבה. זכור כי התנהגותך מושפעת, לא מעט, מהמלים בהן אתה בוחר להשתמש.
שים את המטרה לנגד עיניך – פרויקט, מטבעו, סובב סביב תוצאה שהיא נגזרת ישירה של יעדים ומטרות. עשה את כל מה שנחוץ כדי לסייע לצוות שלך להסתער ולכבוש את הפסגות הנכונות.
כתב : גיל פרץ עבור ל.מ. עולם של כח אדם

תחומי התמחות