כדי למשוך אל הארגון כוכב-על נחוצה לכם יכולת לתפקד כ"מגנט אנושי". לדעת כיצד ליצור אצלו, כבר במפגש הראשון, תחושה של שייכות, חיבור, התרוממות רוח ואפילו מעט הערצה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להפגין כריזמה אישית:

דברו באופן חיובי – התבוננו תמיד בחצי הכוס המלאה. הדגישו באוזני בן-השיח שלכם את החיובי שבחייכם והפסיקו לחשוב או להתבטא באופן שלילי.
הומוריסטיות ושמחת חיים – אנשים כריזמאטיים נראים כאילו הם נהנים מהחיים ומאושרים כל הזמן. כמעט בכל מצב אפשר לשלב הומור. ואם כבר מדברים על הומור, הפעולה היעילה ביותר היא לצחוק על עצמכם…
שליטה עצמית והתלהבות – לעולם אל תמהרו למתוח ביקורת. תמיד היו סבלניים וסובלניים. עצרו וחשבו מהן נקודות האור הקיימות בכל מצב ודברו עליהן בהתלהבות.
 
תדמית חזותית – הבגדים אינם עושים את האדם, אולם הם מסייעים בהעברת שדרים. כדאי שתדעו איזו תדמית אתם מעוניינים להקרין, וכיצד היא משתלבת בתרבות הארגונית שלכם.
שפת הגוף – האם אתם יוצרים קשר עין עם הבן אדם שמולכם? האם אתם מחייכים אליו? זכרו שכימיה נוצרת בעזרת אמוציות המועברות דרך תנועותיכם.
שדרו ביטחון עצמי – אנשים כריזמטיים תמיד נינוחים, שופעי ביטחון ויודעים להשיב על כל שאלה או הערה. הם אינם משדרים לנו חוסר נוחות, מתח או עצבנות.
היו אנרגטיים – אנשים כריזמאטיים ערניים, מלאי חיות ואנרגיות. הם אינם משעממים ושקטים. לכן שימו לב לטון הדיבור שלכם.
זה הכול עניין של תחביר – דברו אל המאזינים לכם בשפה רהוטה. הקפידו על יחיד/רבים, זכר/נקבה. השתמשו במשפטים ברורים, מובנים והגיוניים מבחינה לוגית. עשו פאוזות במקומות הנכונים. בקיצור, למדו לדבר נכון.
התחברו לנושא – דוברים כריזמטיים הם אנשים שאכפת להם מהנושא עליו מדברים. הם הופכים לאמוציונאליים כשהם מתחילים לדבר. כאשר אתם משוחחים עם האדם שעתיד להיות כוכב-על אצלכם, האם אתם יודעים להדגיש בפניו את התרומה הרבה שהארגון שלכם מעניק ללקוחות? למשק? למדינה? לכלכלה העולמית? לעולם אל תשכחו לרומם את רוחו של מי שמאזין לכם.
נימוס, סובלנות, ועוד מספר תכונות מנצחות… – אנשים המדברים מתוך כריזמה אישית הם לרוב גם אנשים הוגנים, מחונכים היטב, מנומסים, סובלניים, כנים ואחראיים. האדם שבא עמכם במגע, רוצה לדעת שיש לו על מי לסמוך. שיש לו סיבה טובה להפקיד את כישרונו הגדול דווקא בידיכם. לפיכך, הדיבור שלכם צריך לשקף את כול התכונות הללו.
יישמתם את כל הטיפים? מצוין. כעת זכרו – המפתח האולטימטיבי להגברת המגנטיות האישית שלכם, הוא פשוט להיות אדם טוב באמת, שאכפת לו מהזולת ושעושה דברים מתוך רגש ואהבה. אם כך תנהגו, לא תתקשו לגייס לארגון שלכם גם את כוכבי-העל.
כתב : גיל פרץ עבור ל.מ. עולם של כח אדם

תחומי התמחות