תהליך מציאת מקום עבודה יכול להיות קל ומרגש ויכול להיות מפרך ומעייף.

מה עושה מועמד אחד יותר "מצליח" מהשני, איך זה שלאחד לוקח שבועיים למצוא עבודה ולשני חודשיים? איך קורה שלאחד קל לקבל את מבוקשו ולשני קשה?

מה עושה את ההבדל?

במאמר הבא תמצאו שישה צעדים למציאת מקום עבודה ויותר מכך, איך לחוות תקופה זו ברוגע, שלווה ושלמות שלכם באהבה, שני הורביץ

בצעד הראשון "דיברנו" על קבלה, לקבל מציאות זו כפי שהיא.
דיברנו על כך שהסיטואציה בה אתם נוכחים כרגע, לא אומרת מאום עליכם, לא אומרת מאום על היכולות, הכשרון, המסוגלות, החכמה, התבונה, המקצועיות שלכם, על מי שאתם. זה המצב וזהו. הסירו את המטען הרגשי מהמציאות כפי שהיא והתרכזו בשאיפות שלכם, בחלומות שלכם, במה שאתם רוצים בחייכם, מה שמוביל אותנו לצעד השני והוא:

צעד שני: חקירה, התבוננות ומיקוד ב: מה אתה רוצה לעשות?

הרבה מהאנשים לאורך השנים איבדו את החיבור בין ליבם לשיכלם ופועלים על טייס אוטומט…זה פחות או יותר נראה כך:
סיימת את הלימודים, הלכת לצבא, אם אתה בר מזל נסעת לטיול של אחרי צבא , למדת באוניברסיטה, התחתנת, מצאת מקום עבודה, הבאת ילדים לעולם. האם אי פעם עצרת לשאול:

 • מה באמת אני רוצה עכשיו?
 • מה נכון לי?
 • מה מתאים לי?
 • מהי המהות בעיסוק שלי?

….כך או כך הנה הזדמנות פז של עצירה והקדשת הזמן לחקירה והתבוננות.
רוב המבוגרים הלכו ללמוד באוניברסיטה, התחתנו ומצאו מקום עבודה, כי כך כולם עושים, כך הוריהם רצו וכך נהוג בחברה. אפילו את נושא הלימודים בחרו על-פי כדאיות כלכלית, או הטרנד באותה עת. אם הייתם שואלים את עצמכם את השאלות הנ"ל, האם הייתם לומדים את שלמדתם, האם הייתם בוחרים באותו מקום עבודה, באותה בת הזוג, האם הייתם בוחרים להביא ילדים לעולם באותה עת שהבאתם, אם בכלל?

הינה הייקום נותן לכם הזדמנות שנייה לעשות את מה שבאמת אתם רוצים לעשות, לעסוק במקצוע אשר יתן לכם את ההזדמנות "לזרוח", לבוא לידי ביטוי, אז קחו את ההזדמנות בשתי ידיים והחלו במסע.

המיקוד במה שאני רוצה, שואף ל.. ואוהב לעומת המיקוד במה שאני לא רוצה, בפחדים ובחששות הינו בחירה, בחירה אישית ובמאת האחוזים שלכם.
המיקוד עושה את ההבדל במה שמתרחש ויתרחש בעתיד עבורכם

לדוגמא:
שבו בנוח, עיצמו את עיניכם, קחו נשימה עמוקה וחישבו על הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות לכם, היו בזה. שימו לב לנשימה שלכם, להבעת הפנים, למצב הכתפיים, ודאי תבחינו בקלילות, בשמחה, בזרימה.

כעת החליפו מחשבה לבשורה הגרועה ביותר שאתם יכולים לקבל, היו בזה, שימו לב לנשימה שלכם, להבעת הפנים, המצח, השפתיים, למצב הכתפיים, הידיים, הרגליים…ודאי תבחינו כי יש הרבה מתח, התנגדות, כיווץ, סגירה….

כלומר כבר כאן ועכשיו כשהמיקוד הוא בפחדים והחששות, התחושה הינה "רעה", "לא טובה", לעומת זאת רק המחשבה על דבר טוב, עושה לכם טוב.

לגבי העתיד, כל דבר בייקום זה בבסיסו הינו אנרגיה ואנו גם כן, כמו מגנט לכל דבר.
הזכרנו זאת במאמר הראשון, זוכרים? "דומה מושך דומה"
כשאתם באנרגיה חיובית, אתם תמשכו אליכם דברים חיוביים ולצערנו הכלל עובד גם במצב ההפוך, כשאתם באנרגיה שלילית, אתם תמשכו אליכם דברים שליליים.

לכן ההזמנה שלי אליכם היום: התמקדו במה שאתם כן רוצים, במה שאתם כן אוהבים.
קחו לכם זמן פנוי וענו על השאלות הבאות, אחרי כל שאלה עיצרו וכיתבו על דף או במחברת את התשובות. בזמן השאלות, דמיינו כי אין שום מגבלות, לא של גיל, זמן, כסף ומקום תנו למחשבות שלכם לנדוד ואל תתנו לקולות החוסמים, המעכבים והמקטינים אתכם להפריע.

 • "מה הכי הייתי רוצה לעשות בעולם?"
 • "מה אני אוהב לעשות?"
 • "מה גורם לי אושר?"
 • "מה מספק אותי?
 • "מה מגשים אותי?"
 • "מה אני עושה שמביא את מי שאני במאת האחוזים?"
 • "מהי העבודה לה אני אקרא תחביב?".
 • "מה יגרום לי לקום בבוקר בחיוך, בהתלהבות ובהשתוקקות להתחיל את היום?"

עבודה נעימה!

שני הורביץ – מאמנת אישית

תחומי התמחות