ישנה דרך בטוחה ומהירה להצליח בחיים – עזרו לכמה שיותר אנשים אחרים להצליח והם כבר יחזירו לכם במנות יפות של אהבה, הערכה וכבוד. באהבה רבה אני חולק איתכם עשרה טיפים בנושא זה

 
מצא דרכים להושיט עזרה לחברך ולכפופים לך. אל תשים לבך לתחרות הפנימית הבריאה שקיימת בכל ארגון. אל תשכח שבניגוד למתרחש בתחרויות ספורט, במשחק הזה יש רק קבוצה אחת מנצחת והיא מקום העבודה שלך.
חשוב על עצמך בתור מותג ואמץ גישה אחרת לביצוע משימות. להיחשב ל'מותג' במקום עבודתך משמעו ליצור לעצמך 'הילה ענקית' שמקרינה איכות וסטאטוס. אנשים אוהבים מותגים. לפיכך, מצא לעצמך נישה, התמקד בה והפוך למותג.
היה מקצועי ודאג לתקשר זאת. בתקופה בה כל משרה מבוקשת, עליך לזכות בהכרה כ'ראש גדול'. לכן, פעל כמקצוען, שדר מקצוענות וצור לעצמך רשת קשרים. טפח Network אחרת פעולותיך הן Not work..
הייה אמין. אמינות זה 'שם המשחק'. אהוב את עצמך ואת התדמית שיצרת לעצמך כאדם אמין, על מנת שתוכל לעמוד מאחורי המילה שלך. במיוחד הקפד למלא את הבטחותיך לעמיתים, לעובדים ולחברים.
הקשב באופן פעיל. כאשר אוהבים מקשיבים. מתי הקשבת לאחרונה לאנשים בעבודה? מתי הקדשת זמן כדי לברר מה מציק לעובדים שלך?
אל תפחד לתת משוב. המשוב הוא כלי לגיבוש צוותים, תורם לחשיבה וליעילות ומעודד יצירתיות. זכור כי "משוב הוא ארוחת הבוקר של האלופים". לכן, אם אתה אוהב את אנשיך אל תתקמץ במתן משוב.
תהנה מהעבודה. אם אתה אוהב את עצמך, אסור לך לסבול. אמץ גישה שהעבודה היא סוג של משחק. אם אתה מגיע למקום עבודתך ואינך נהנה, חפש לעצמך עבודה אחרת.
אמור תודה. כלל בסיסי בחיים היא לומר לאנשים תודה. עובדים ועמיתים עובדים קשה, משקיעים מאמצים לעמוד ביעדי זמן ואיכות. אמירת תודה, הופכת את 'המובן מאליו' לביטוי של הערכה ושביעות רצון… אמור תודה באהבה ומכל הלב …זה גם לא כרוך בהוצאות.
שמור וטפח את ה'כוכבים' בצוות שלך. עליך לשמוח שבצוות שלך יש אנשים מוכשרים. אל לך לחשוש מתחרות! ככל שירבו בצוותך כוכבים כן יהיה יגבר הסיכוי שלך להצליח וגם לזכות במחמאות על הניהול הנכון שלך.
נהל את זמנך באופן אפקטיבי. כדי להתמודד עם מטלות באופן אפקטיבי, עליך להפסיק להיות מנוהל על ידי האגו שלך. מומלץ להכין, בכל יום, רשימה קצרה וממוקדת של 3-4 מטלות חשובות ולהגדיר זמני יעד לביצועם. הצלחתך תימדד על פי הדרך בה אתה מכבד את זמנך ואת זמנם של האחרים ועל פי היעילות בה אתה מצליח לסיים את המשימות.
בעולם המטורף והמשתנה ללא הפסקה, סוד ההצלחה הוא אנשים. אנשים אוהבים שאוהבים אותם. ולכן לעולם אל תשכח שלאהבה יש תפקיד חשוב גם במקום עבודתך.

נכתב ע"י גיל פרץ עבור ל.מ. עולם של כח אדם

תחומי התמחות