האם שאלתם עצמכם, איי פעם, אילו תכונות צריך לחפש אצל מי שעתיד להיות כוכב ספורט? כוכב בידור? כוכב תקשורת או כוכב בעולם העסקים? אם יש לכם תשובה טובה יש לכם גם דרך לזהות כוכב-על.
מאת: גיל פרץ*
כאשר מבקשים לגייס לארגון כוכב-על, אי אפשר עוד להסתפק בתכונות המאפיינות מועמדים מן השורה. לפיכך אתם חייבים לגלות אצל המועמד, מלכתחילה, מאפיינים ותכונות אותן ניתן למצוא אך ורק אצל מי שעתידים להיות כוכבים אמיתיים?
שלב מקדים, בדרך אל מציאת הכוכב, טמון בשאלות הבאות – מה בעצם הופך טוב למצוין? מה הופך דבר מוכר למותג נערץ? מה הופך תפוקה ממוצעת של עובד לסופר- פרודוקטיבית? מה הופך ביצוע שגרתי לבעל ניחוח של תוצאות ו-ה-צ-ל-ח-ה כבירה?

 

לפניכם רשימה של תכונות המנבאות, באופן מוצלח, כי מועמד מסוים עתיד להיות כוכב-על:

יש לו מטרה. כבר נאמר שבמקום בו אין גנן, אין גינה. אצל מועמדים להיות כוכבי-על חפשו, בראש ובראשונה, את היכולת להיות גנן. כוכבי-על הם אכן גננים מעולים. יש להם בראש הצהרת משימה, מיקוד, יכולת להשקות ולטפח (אנשי צוות אחרים) ולנכש עשבים שוטים.
יכולת להאמין ולהגשים. אצל כוכבים צריך לזהות, מלכתחילה, את האמונה שהגשמה עצמית היא פסגת החוויות. את היכולת להתעלות מעל עצמם ומעל לאגו העצמי, למען השגת מטרה חשובה. את היכולת לדבוק במטרה ולהיות מוכנים לעבוד קשה מאוד כדי להשיגה.
קיימת בו התלהבות מתפרצת. מי שעתידים להיות כוכבי-על בארגון, מביאים עמם, למן הרגע הראשון, ויטאליות – פרץ של התלהבות, אינטליגנציה רגשית והסתמכות על העצמי. הם עתידים להיות הסם המעורר והמחייה של הארגון, מעין 'אנרגייזר באני' שסוללותיו פועלות ללא הפוגה. לפיכך, הם מבצעים את המוטל עליהם מתוך התלהבות ומרץ, הם שמים לב למדיניות ובד בבד לפרטים הקטנים.
מפגין חשיבה עצמאית. מי שמחפש לעצמו "רובוט ממלא הוראות", שישכח מהרעיון להעסיק בארגונו כוכב-על. זאת משום שכוכבי-על לעולם לא מפסיקים לחשוב באופן עצמאי. הם לעולם אינם ממלאים הוראות באופן עיוור. לפיכך עליך לחפש אצל המועמד דווקא את היכולת להביע ביקורת קונסטרוקטיבית, מתוך חשיבה על טובת הארגון.
משקיף אל הדברים מנקודת מבט רחבה. מרבית העובדים אינם מתעלים מעל לביצועים ממוצעים. זאת מכיוון שהם אינם מסגלים לעצמם את נקודת המבט הנכונה. אצל המועמד להיות כוכב-על חפשו את היכולת לראות מעבר לקשת שבענן. שכן כוכבי-על מפיקים לארגון ערך מוסף מניסיונם המקצועי ועקב כך מפתחים נקודות מבט מגוונות.
ואכן, אם תיכנסו איתם לשיחה מעמיקה תגלו שהם נוהגים לחשוב על עמיתים לעבודה, להתייחס בכבוד לנקודת מבטם של לקוחות. שהם מסוגלים לחבוש את כובע 'המתחרה', כדי לראות את הארגון דרך עיניו ולהעריך, באופן אובייקטיבי, כיצד הארגון ממלא את ייעודו. מועמדים לכוכבות, ולא משנה באיזה תפקיד הם אוחזים ברגע זה, בהחלט מסגלים לחשוב מנקודת מבטה של החברה. קרי, מנקודת המבט של ההנהלה ובעלי המניות. וזה גם מה שיוביל אותם, בעתיד, להעצמה ויאפשר להם ליטול חלק פעיל בעיצוב עתיד החברה.
נותן דוגמה אישית איך אינו דוגמאטי. מועמדים להיות כוכבי-על מסוגלים לתת דוגמה לאחרים, תוך שהם גם מבצעים את המשימות בעצמם. הם עתידים לגרום לאחרים לעשות יותר, משום שהם אינם ממוקדים רק בעצמם אלא מסוגלים להוביל עבודת צוות, להשגת חזון משותף. אך דווקא משום שהם שונים הם אינם דוגמאטיים ויודעים להעריך שונות. מאמינים בסינרגיה ומשלימים את נקודות התורפה שלהם בעזרת היתרונות של אנשי צוות אחרים.
מגלה אופטימיות ושמחה. אצל מי שעתידים להיות כוכבי-על חפשו, למן ההתחלה, את היכולת להקרין שמחה, נועם ובעיקר אופטימיות. שכן אנשים כאלה רואים תמיד ובכל זמן, אפשרויות ודרכי פעולה ויודעים לנטרל אנרגיות שליליות. הם הופכים כל כישלון להזדמנות ומטעינים באנרגיות חיוביות כוחות חלשים יותר סביבם.
יוזם ומנהיג.  אנשים שעתידים להיות כוכבי-על רוצים לפעול יותר למען המחלקה או הפירמה. עוצמת היוזמה, שניתן לאתר אצל המועמדים, הינה כלי שיפוטי חזק המאפשר לסווג אותם לפי נכונותם ללכת מעבר לתחומי האחריות שהוגדרו עבורם. מי שעתידים להיות כוכבי-על בארגונכם, מאמנים שיוזמות קטנות חשובות לא פחות מיוזמות גדולות. הם מתלהבים לקחת על עצמם אחריות, מעבר לתיאור המשרה הצפוי. הם עתידים לעשות מאמץ נוסף, לתועלת הקבוצה הרחבה והם יגלו רצון ליטול סיכון אישי, בעת קבלת אחריות חדשה.
אחריות אישית. אנשים שיש להם פוטנציאל להיות כוכבי-על יודעים אחריות אישית מהי. הם יודעים שניהול עצמי מחייב לא רק שליטה מצוינת בזמן, אלא גם יכולת לתכנן מראש פרויקטים, להכין לוח זמנים, לעקוב אחר התקדמות, להכין תוכנית גיבוי לשעת הצורך ולתקשר בהצלחה עם כל הגורמים המעורבים בפרויקט.
לפיכך, אצל מי שעתידים להיות כוכבי-על תמצאו יכולת של ניהול עצמי, תוך הסתמכות על היכרותם עם נקודות של חוזק וחולשה עצמית. יכולת זו היא שתאפשר להם בעתיד לעמוד בהצלחה בעבודה שהם אוהבים ואשר מתאימה לדפוסי אישיותם.
למידה פעילה. אצל מועמדים להיות כוכבי-על חפשו את הרצון להשקיע בפיתוח יכולותיהם. נסו לזהות אצלם חתירה, אפילו אגרסיבית, לשיפור עצמי. כוכבי-על מתלהבים ליטול חלק בכל הכשרה שמוצעת להם. הם חובבים נלהבים של קריאת ספרים, נהנים מאתגרים חדשים, פתוחים לתחומי עניין שונים ולא משאירים את פעילות הלימוד ליד הגורל.
לסיכום, מיהו המועמד להיות כוכב-על בארגונכם אם לא אותו בחור (..או בחורה) שניתן לראות אצלו מראש עד כמה הוא נועז, פרוע, מקורי, משעשע, מטורף, מרגיז, מאוהב, בעל אוזן קשבת, דבק במטרות, מרחף בקלילות של מלאך על פני תקופות של לחץ ומשבר, ממציא את המחר, מתאמץ, יוזם, יוצר, סוחף בהתלהבות, לומד ללא הפסקה, מנתץ מסגרות, יוצא מהקופסה, קופץ לקופסאות אחרות, מעורר חיוך, שותף פעיל לצוות ומשרה על כל הסובבים אותו גישה חיובית!
זיהית מבין המועמדים שלפניך כוכב נולד, עכשיו גם אתה יכול להביע מ-ש-א-ל-ה – שתצליח, בכוח אישיותך, למשוך אותו להצטרף לארגונך
כתב : גיל פרץ עבור ל.מ. עולם של כח אדם

אהבת?

תחומי התמחות