איזה מין עובד/ת את/ה?

 

בחן את עצמך : 

 

 1. "מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר" ?
 2. הגעתי לעבודה, אני ...
 3. אני נשאר במקום עבודתי כי :
 4. באיזו מידה אתה ממשיך לחשוב על העבודה לאחר שעות העבודה:
 5. כשהבוס שלך נותן לך מטלות נוספות:
 6. השעה 18:00, כולם הלכו אבל לך יש עוד עבודה, אתה:
 7. בשעת ארוחת הצהריים אתה:
 8. בעבודה הכי חשוב להיות חבר של:
 9. המתנה המועדפת עלייך בחגים היא:
 10. חבר לעבודה מציע פרויקט חדש, תגובתך?
תוצאה
 • בין 10 ל-15 נקודות

  העובד המסור:

  אתה אוהב את העבודה שלך, מגיע במצב רוח טוב לעבודה ומשרה אווירה טובה סביבך. אתה שקוע בעבודה, לעיתים יותר מידי, לוקח על עצמך אחריות רבה ועומד במטלות שהוצבו לך. אתה אהוד על חברייך לעבודה אך מאחר ואתה "ראש גדול" אתה מציב את עצמך בעמדה שעלולה לפגוע בך ברמה החברתית ולאיים על יתר החברים לעבודה. אתה בעל כישורים חברתיים טובים ומצליח ליצור קשר הדוק גם עם הממונים עלייך.

  טיפ: השתדל להשתלב מבחינה חברתית ולא להוות איום על חברייך לעבודה אך המשך לשמש דוגמא כעובד מסור, נאמן ומחויב.
   

 • בין 16 ל-25 נקודות

  העובד המבצע :

  אתה עובד רציני, מחויב לעבודתך, מבצע את המטלות שלך וניתן לסמוך עלייך. למרות זאת, שביעות הרצון שלך בעבודה איננה גבוהה, אתה משתדל לעשות את המטלות שלך בלבד ולא מעוניין לקחת על עצמך אחריות נוספת. אתה נשאר בעבודתך מאחר ואתה בתחושה שזו האפשרות הטובה ביותר כרגע אך אינך נאמן למקום העבודה וכאשר תהיה הצעת עבודה טובה יותר סביר להניח שתעזוב.

  טיפ: השתדל לקחת יותר אחריות, ליזום ולהעלות רעיונות חדשים. אם תיקח חלק פעיל ותהיה "ראש גדול" ייתכן ושביעות רצונך במקום העבודה תגדל.
   

 • בין 26 ל-35 נקודות

  העובד המנצנץ

  אתה עובד רציונאלי, מחפש את הדרך הקלה, עושה ניתוק בין חייך הפרטיים למקום העבודה ומשתדל שלא לערב כלל בין השניים. אם מנהלייך לא יפעילו אותך לא תעבוד. אם תוכל, תמיד תנסה להתחמק מעבודה-הפסקת קפה, גלישה באינטרנט וכו'. מקום העבודה הנוכחי הוא תחנה בדרך לעבודה אליה אתה שואף להגיע ואינך משקיע בה את כל מרצך. אינך שבע רצון מעבודתך ואתה נוטה לאיחורים וחיסורים.

  טיפ: בכדי להתקדם ולהגיע לעבודה הנכספת אסור לשכוח כי גם בתחנה הזו חשוב להשקיע.
   

 • בין 36 ל-40 נקודות

  העובד הממורמר

  אתה לא אוהב את מקום עבודתך, בלשון המעטה. בעבודתך הנוכחית אתה "ראש קטן", משתדל להתחמק מאחריות, אינך לוקח אחריות נוספת ואינך משלים את המטלות שמנהלייך מטילים עלייך. אין לך נאמנות למקום העבודה ולצערך אין לך אפשרויות נוספות. אתה מפריד לחלוטין את חייך ממקום עבודתך ואינך מפתח קשרים אישיים עם עמיתיך למשרד מעבר לשעות העבודה.

  טיפ: עזוב את עבודתך, מצא עבודה שתשביע את רצונך-דרכנו
   

אהבת?